Skip to content

Kā kļūt pārliecinātākam par sevi

  • by
Kā kļūt pārliecinātākam par sevi

Kaut kādā dzīves posmā (vai posmos), katrs no mums ir sajuties nepārliecināts par sevi. Un tad kā kļūt pārliecinātam par sevi (atkal)? Neviens nav pasargāts no šīm šaubām un nedrošibas sajūtas, bet ir kaut kāda grupa ar cilvēkiem, kuriem tas notiek biežāk un sāpīgāk nekā citiem. Katram ir arī citi iemesli. Kāds saudē pašpārliecinātību brīdī kad jādodas uz pludmali, bet cits publiski runājot uz skatuves.

Kāds to sauks par kautrību un tamlīdzīgi, bet patiesībā mēs neviens neesam imūni pret mūsdienu skaistuma standartiem (stereotipiski), vai citiem standartiem, kuriem patiesībā nebūtu jābūt. Un tomēr te nu tie ir. Un ar tiem ir jādzīvo/jāsadzīvo. Ar visu šo – mēs sevi vairāk saskatām sliktāko, nevis labāko, bet tas nav slikti. Tas nozīmē, ka Tu vari progresēt, attīstīties un mainīties. Tieši apziņa, ka neesmu ideāls, dod iespēju augt!

Tālāk mēģināšu izskatīt vairākus variantus, kā varētu uzlabot manu un arī Tavu pašapziņu.

Fiziloģija un emocijas. Smaidi vairāk!

Nevienam nav noslēpums, kā arī to ir apliecinājuši zinātniskie pētījumi, piemēram…šis, ka fiziskās aktivitātes, lai arī kādas tās būtu, ietekmē ne tikai fizioloģisko, bet arī psiholoģisko stāvokli. Un te nu ir vienkāršākais solis – smaidi 🙂 Tas ir viens no Taviem jaunajiem, fiziskajiem treniņiem – smaidi. Burtiski. Apsēdies un smaidi. Būs smieklīgi, bet atceries arī no rīta uzsmaidīt sev spogulī. Skan varbūt muļķīgi, bet tas strādā jo smaids apbur 🙂 Arī pašsmaids! Bet neaizraujies, jo ar to vien nebūs gana 🙂

vienmēr smaidi

Nākamais, ko ev vajadzētu sākt praktizēt ir sēdēt ar taisnu muguru. Ja netici man, vari palasīt ko par šo saka zinātne – sēžam taisnu muguru? īsumā tas uzlabos asinsriti, nervu impulsus, un kopējo fizioloģisko stāvokli. Jā ar to nepietiek, lai sakārtotu jau ieilgušas veselības problēmas – fiziskas vai emocionālas, vienalga. Bet tā ir vēl viena daļa no lieliska sākuma.

Turpinot to pašu tēmu – ir svarīgi arī kā Tu stāvi, kāda ir Tava gaita. Ja esi pieradis stāvēt nokārtu galvu un rokām kabatās, tad apskaties uz sevi no malas, piemēram, veikala skatloga atspulgā un pajuatā sev:”vai šādi izskatās pārliecināts par sevi cilvēks?” Protams, ka tēlojot pozu, Tu uzreiz nekļūsi pašpārliecināts nindza, bet tā darot, ar laiku pamanīsi, kā Tevi redz apkārtējie un tas gan cels Tavu pašapziņu. Sīkums jā, bet patīkams.

Atslābinies. Meditācija.

To var saukt dažādi. Meditācija, šķiet ir piemērotākais apzīmējums, jo daudz maz skaidrs – kas nu jādara. Ja jāpaskaidro vienkāršā valodā, kas ir meditācija – tā ir nedomāšana. Nedomāt nemaz un neko. Atslābināties. Es pats šo praktizēju pirms miega, vai pareizāk sakot – kad eju gulēt. Apguļos un sāku atslābināt muskuļus. Visus muskuļus. Apzināti… Seja, pirksti, kājas utt. Pat tad, kad it kā visus jau atslābināji, saproti, ka joprojām vari atslābināt vēl kādu muskuli. Un tikko esi atslābinājis visu cik iespējams… Tu pārstāj domāt un sāc atpūsties, vai pat aizmigt.

Vizualizē un plāno – kā kļūt pārliecinātākam par sevi

Svarīgs moments! Vizualizē to ko vēlies sasniegt, bet nevajag to darīt kaut kādā zinātniskās fantastikas līmenī. Pavisam reālas lietas. Tik reālas, lai Tu vari saplānot rīcības un progresa plānu. Reālu! Pa soļiem. Plāns un vizualizācija gan būs pats vienkāršākais šajā punktā, jo visam vēl būs jāseko līdzi, bet galvoju – arī šis solis, Tev palīdzēs celt pašapziņu. Pamazām, bet pārliecinoši!

Koriģēt ceļu uz augstu pašapziņu

Kas ir korekcija? Padarīt labāku. Procesu, ikdienu, Tevi. Atrast savus vājos punktus un mainīt tos. Patiesībā pat salauzt tos, jo lai mainītos radikāli, arī rīcībai ir jābūt radikālai. Tu nevari gribēt krasas pārmaiņas, bet strādāt ar sevi… mazliet. Es nezinu, kas ir Tavi vājie punkti. Neviens to nezina, izņemot Tevi. Tev ir jāņem rokās rakstāmais un jāraksta uz papīra, kas ir Tavi vājie punkti un/vai mīnusi. Pēc tam, tur pat uz papīra un ar rakstāmo, jāraksta plāns, kā to visu koriģēt un labot. Kādēļ ar pildspalvu? Jo tādā veidā, Tavas smadzenes atcerēsies daudz vairāk. Ir teorija, ka rakstot ar spalvu, ir iespējams pat izveidot jaunas nervu sinapses galvas smadzenēs.

Soli pa solim, dienu pēc dienas un ja neatkāpsies no rīcības un plāniem, mēneša laikā sāksi sajust patīkamas pārmaiņas.

Veselā miesā, vesels gars

Sens un zināms teiciens, vai ne? Un nav melots ari kad domā – kā kļūt pārliecinātākam par sevi. Tava fiziskā forma arī ietekmē pašsajūtu. Jo vairāk Tu vari izdarīt fiziski, jo pārliecinātāks kļūsi par sevi. Un tā nav utopija! Tas tiešām tā ir. Dari pašu mazumu – planka no rītiem, vai atspiedies katru dienu 10 reizes. 3x nedēļā skrien 5000m krosu utt. Dari to ar prātu, pamazām un noteikti pieraksti progresu. Tu būsi pārsteigts, cik daudz dzīvē var dot sports. Veselībai, pašsajūtai, pašpārliecinātībai!

Nobeigumam

Protams, ka ar to viss nebeidzas un es neesmu medicīnas persona, lai teiktu, ka tieši Tev arī šis palīdzēs. Bet zinu, ka par ļaunu nenāks un ja jūti, ka ir pavisam slikti, noteikti vērsies arī pie profesionāla psihologa.

Pastāsti komentāros par savu pieredzi un ja patika raksts, vari nospiest “like” pogu, vai uzsaukt man kafiju 🙂
Ja vēlies rakstīt man privāti: kontakti

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *