Skip to content

Google slēdz bezmaksas kontus? Izrādās, ka tomēr nē!

  • by

Ja esi viens no tiem cilvēkiem, kurš lieto Google epastu jau sen un esi pat pieslēdzis savu domainu, tad Tu noteikti esi saņēmis ziņu, ka nu pavisam drīz Tev būs tikai divi varianti. Atteikties no pakalpojuma, vai maksāt par katru epastu/profilu.

Google tomēr ieviesa risinājumu cilvēkiem ar šiem “mantotajiem” Google kontiem. Tagad tomēr būs iespēja turpināt lietot savus senos kontus, no kuriem daži ir pat 16 gadus seni.

Ja vien neesi īpaši sekojis līdzi Google jaunumiem, tad individuālā domaina (epasts@tavasdomains…) pakalpojumu, tagad sauc par “Google Workspace” bet agrāk sauca par “G Suite” un “Google Apps”. Pakalpojums principā ir parasts Google konts, kas ļauj izmantot e-pastu, kas beidzas ar jūsu indiviuālo domēna nosaukumu, nevis “@gmail.com“. Mūsdienās šis pakalpojums ir vairāk domāts uzņēmumiem un katru mēnesi par to tiek prasīta ikmēneša maksa, taču tas ne vienmēr bija tā. No 2006. līdz 2012. gadam individuālā domēna Google konti bija bez maksas un pat tika piedāvāti ģimenēm kā viedais veids, iegūt tiešsaistes Google identitāti.

Šķiet janvārī, kāds no Google apmeklējumu un statistikas analītiķiem, acīmredzot pamanīja, ka šī nelielā ilggadējo lietotāju grupa principā saņēma maksas pakalpojumu, bet bez maksas, un nolēma, ka tas ir steidzamā kārtā jāmaina 🙂 Google jau janvārī publicēja paziņojumu, pasludinot šos cilvēkus par “mantotajiem GSuite lietotājiem”, un būtībā viņiem pateica – Maksājiet vai paliksiet bez sava konta un attiecīgi arī datiem. Šie lietotāji, kuri reģistrējās bezmaksas Google pakalpojumam, glabāja tajā datus, daži līdz pat 16 gadiem, un nekas neliecināja, ka par to kādreiz tiks paprasīts maksāt, bet principā viss labais, kādreiz beidzas. Tāda normāla ķīlnieku padarīšana – maksā par to ko 16 gadus esi krājis, lietojis… nu vai arī dzēšam visu…
Nedēļu vēlāk, pēc tam kad lietotāji nekautrējās izrādīt savu sašutumu, Google tomēr nedaudz piekāpās un starp rindiņām pateica, ka galu galā tomēr nodrošinās “iespēju pārvietot savu maksas saturu, kas nav Google Workspace, un lielāko daļu datu uz bez maksas”. Sākumā tika sniegts info, ka šādā veidā gan nevarēs turpināt lietot individuālo domainu, kas atkal jau turpināja sašutuma vētras… amizanti, bet Google piekāpās.

Tātad…Kā saglabāt savu bezmaksas Google kontu, ar individuālo domainu?

Šā gada maijā, pavisam oficiāli, tika izplatīta informācija, ka lietotāji var (un es domāju, ka arī vajag), saglabāt savu bezmaksas Google kontu un nepāriet uz jauno ”Google Workspace”, kā arī var turpināt lietot arī savu individuālo domainu. Savukārt tie, kuri jau paspēja pāriet uz abonējamo ”Google Workspace”, rakstam uz Google atbalstu un lūdzam, lai atjauno atpakaļ iepriekšējo kontu. Tas viss protams ir ar nelielu nosacījumu – ir jāapliecina, ka lietosi šo kontu privātām vajadzībām un tas nav paredzēts komerciālai lietošanai.

Lai veiktu šo procedūru, dodies uz savu Google administrācijas kontu un izvēlies apakšējo pogu, lai apstiprinātu, ka lietosi kontu – privātām vajadzībām. Bet tīri subjektīvi, domāju ka bremzēt nevajag, jo viss ir mainīgs. Kas to lai zina, ko Google izdomās ar tiem, kuri šo visu neizdarīs, līdz 27. jūnijam, kas šobrīd ir noteiktais termiņš pārejai uz ”Google Workspace”

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *