Skip to content

Covid un iepirkšanās tiešsaistē

  • by
photo of landfill

Esam nonākuši situācijā, kurā paši sevi noteikti neapskaužam un kad tiksim šim visam pāri, noteikti neapskaudīsim atskatoties. Bet mūsu ikdienas paradumi, noteikti ir mainījušies. Lielāko daļu esam pieņēmuši brīvprātīgā piespiedu kārtā un iepirkšanās tiešsaistē ir viens no jaunajiem paradumiem, kuru apgūst vairāk un vairāk cilvēki. Protams, arī līdz šim cilvēki ir iepirkušies tiešsaistē un lielai daļai tad arī vienmēr ir paticis, bet tomēr, lielākā daļa pirkumi, vienmēr notikuši klātienē.

Ikdiena pirms gada, nozīmēja iepirkšanos kādā no tirdzniecības centriem, paņemt savus pirkumusm, ieliktus veikala iepirkumu maisā…viss. Šobrīd situācija ir pamatīgi mainījusies. Daudzdzīvokļu māju atkritumu tvertnes ir regulāri pilnas ar iepakojumiem un nav runa tikai par ierastajiem iepirkumu iepakojumiem. Cilvēki iepērkās tiešsaistē un veikali sūta preces, kopā ar papildus iepakojumu – kartona kastes, līmlentes, polietilēns utt. Respektīvi visi liekie iepakojumi nu nonāk nevis veikalu kartona presēs un izgāztuvē, bet gan pie klienta. Vēl jo vairāk – to pērk papildus, jo trūkst iepakojums.

Ko šī situācija galu galā nozīmē? Principā neko traku. Vien tik cik tagad, lielo iepakojumu pārstrāde ir uzgūlusies uz patērētāju pleciem. Cilvēki saņem preci, atbrīvojas no iepakojumiem. Lielākā daļa tos izmet vienkārši atkritumu konteineros, kas ir saprotami, bet nav pareizi. Kas ir pareizi? Šķirot 🙂

Esmu viens no tiem, kurš mēģina un cenšās šķirot atkritumus. Pagaidām tas man rada mērenas problēmas. Viena no tām ir fakts, ka šķirojamo atkritumu konteineri, regulāri ir pārpildīti. Manā rajonā, vieta tajos ir 2 dienas nedēļā. Pēc tam tie ir pārpildīti. Vienīgais, kas nekad nav pārpildīts – batareju savākšanas punkti. Bet stikls gluži otrādi – konteineris brīvi izmantojams ir laikam tikai vienu dienu nedēļā.

Gluži manas pārdomas – vai tiešām, ņemot vērā ka cilvēki tik daudz tagad sēž mājās, nevar biežāk iztukšot šķiroto atkritumu konteinerus? Citādi situācija tāda dīvaina – iepērkamies tiešsaistē, tiekam pie vēl vairāk atkritumiem, šķirojamo konteineros nav vietas, jāmet parastajos… netiek šķirots un tas ir dārgāk… Kā domā – kā šo varētu korekti risināt?

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *