Alkohols un miegs ir savienojami? Protams! Es zinu, ka būs cilvēki, kuri man pārmetīs alkohola propogandu, bet būsim godīgi – cilvēki lietoja, lieto un lietos alkoholu. Lietot vai nelietot, tā ir katra paša izvēle, bet es varu mēģināt dot padomu par to, kā ar to nodarīt mazāku skādi sev. Šajā gadījumā runa ir par miegu. Alkohols miegu bojā. Tāpat kā kofeīns, gaisma, spēcīgas emocijas. Bet šoreiz tieši par alkoholu.

Alkohols un miegs
Photo by Kelly on Pexels.com

Cik stundas vajag gulēt?

Alkohols un miegs, vienmēr ir bijusi tēma garām diskusijām. Tajās nonāk līdz pat tam, ka iedzert pirms miega ir veselīgi. Te saku uzreiz – alkohols nav veselīgs nekāda veidā un nevienā brīdī. Alkjohola veselīgums ir atruna, mīts, leģenda. Tāpat arī stāsts par to, ka ja sanāca izdzert vairāk un iespējams pat daudz par daudz – viss ko vajag ir vienkārši ilgāk pagulēt… ir gan patiesi, gan nē. Ilgāk gulēt būs nepieciešams, jo organisms ierastā laikā nespēs atjaunoties. Pirmās stundas aizies alkohola pārstrādei un tā laikā arī pulss būs daudz augstāks, gan arī gluži vienkārši nesanāks nonākt normālā miega ritmā. Ja ikdienā ir ierasts gulēt 7-9 stundas, tad ar alkoholu asinīs, lai pilnībā izgulētos, var būt nepieciešamas kā 10 tā arī daudz vairāk stundas. Un skaidrs, ka diennakti arī neviens negulēs. Tātad pie kaut kāda lielāka alkohola daudzuma, cilvēks nespēs izgulēties nemaz un būs saguris, arī ja nogulēs 10 vai 12 stundas.

Pārāk daudz alkohols – tas ir cik?

Ja tā pavisam nopietni, tad pārāk daudz alkohols ir alkohols kā tāds. Arī viena glāze ir daudz, jo kā jau minēju – alkohols nav veselīgs nekādā veidā. Tieši tāpat par ierobežošanu – jo mazāk alkohols Tavā dzīvē, jo labāk. Kopumā ir izpētīts, ka pat ļoti minimāls alkohola daudzums, ir kaitīgs veselībai. Mazliet vairāk informācija par šo ir šajā saitē.

Bet tēma mums ir alkohols un miegs. Attiecīgi – cik daudz alkohols pirms miega ir normāli, lai nesabojātu miegu? Te ir vienkārši. Gulēt jāiet tad, kad organisms ir pārstrādājis visu alkoholu. Kā to zināt? Vienkāršākais veids ir dzert ar prātu – viens dzēriens stundā. Tas protams ir vidēji, jo atkarīgs no dzimuma, svara un veselības stāvokļa, bet vidēji – viens dzēriens stundā. Viens alus, glāze vīna, viens šots degvīna utm. Apmēram stundas laikā viens tāds dzēriens pārstrādājas. Un ja Tu dzersi vienu dzērienu stundā, bet pēdējo izdzersi pusotru stundu pirms miega, tad Tavs miegs nebūs traucēts, vai būs traucēts minimāli. Te gan ir jāatzīst, ka šādi lietojot alkoholu, piedzerties nesanāks 🙂 Un ja mērķis ir apreibināties, tad tas nesanāks. Bet mēs taču runājam par veselīgu miegu?

Bet alkohols un miegs var būt arī nesavienojams – ja izdzer pārāk daudz.

Ja izdzerts pārāk daudz

Izdzerot pārāk daudz alkoholu, jārēķinās ar to, ka visu to laiku, kamēr organisms pārstrādās alkoholu, būs paaugstināts stresa līmenis ormanismā. Arī pulss būs paaugstināts, dziļā miega fāze var pat nesākties un galu galā neizdosies ne izgulēties, ne atpūsties. Ja tas notiek reizēm, tad nekādu lielo kaitējumu sev nenodarīsi, bet ja tas ir regulāri, sistemātiski, tad var nonākt arī pie hroniskām saslimšanām un dažādām lielākām, vai mazākām veselības problēmām.

Morāle ir vienkārša – gulēt iet skaidrā prātā un kopumā, labāk neaizrauties ar pārmērīgu alkohola lietošanu.

Atbildēt

Jūsu e-pasta adrese netiks publicēta. Obligātie lauki ir atzīmēti kā *